Dhading News

रमणिय स्थल सिद्धलेकमा शिवरात्री मेलाको अन्तिम तयारी पुराधादिङ माघ २९ । धादिङ जिल्लाको अत्यन्त रमणिय स्थल सिद्धलेक गाउँपालिका अन्तरगत नलाङ र सलाङको सिमानामा रहेको सिद्धलेकमा रहेको सिद्धबाबाको मन्दिरमा फागुन १ गते शिवरात्रीको अवसरमा हुने मेलाको अन्तिम तयारी सकिएको बताइएको छ ।

यसै रमणिय स्थलको नामबाट गाउँपालिकाको नामकरण गरिए सँगै विगतको भन्दा भक्तजनहरुको थप उल्लेख्य सहभागिता मेलामा हुने आयोजकले दावी गरेको छ ।

शिवरात्री मेलाको अवसरमा नलाङको चक्रदेवि युवा समाजले हरेक साल नलाङ ठाँटी देखि मेला स्थल प्रवेशद्वार सम्म दौड प्रतियोगिता गर्र्दै आएको छ । विजेतालाई नगद पुरस्कार समेत दिँदै आएको छ । यस वर्षपनि उक्त प्रतियोगिताले निरन्तरता पाउने बताईएको छ । दौड प्रतियोगिता बिहान हुने गर्दछ ।

नलाङ र सलाङको सिमानामा रहेको सिद्धलेकलाई धार्मिक एवं पर्यटकीय दृष्टिकोणले अत्यन्तै महत्वपूर्ण स्थलको रुपमा लिइन्छ । सिद्धेश्वर महादेवको नामबाट नामाकरण भएको उक्त स्थलमा महादेवको पूजा अर्चना गर्न शिवरात्रीमा श्रद्धालु भक्तजनहरुको ठूलो मेला लाग्ने गर्दछ । त्यसकै साथमा रहेको १५२५ मि. अग्लो देवा डाँडाबाट हेर्दा धादिङ जिल्लाको सल्यानटार बाहेक साविकका ४९ वटा गा. वि. स. हरु देख्न सकिन्छ भने अन्य थुप्रै मनोरम दृष्यहरु देखिन्छन्।

Loading...
 • नेपाल भ्रष्टाचार हुने १२२ औँ स्थानमा

  नेपाल भ्रष्टाचार हुने १२२ औँ स्थानमा

  काठमाडौं, फागुन १० । नेपाल भ्रष्टाचार हुने देशहरुको सूचीमा यो वर्ष १२२ औं स्थानमा परेको छ । ट्रान्सपरेन्सी इन्टरनेसनलले १८० वटा देशलाई समेटेर सार्वजनिक गरेको भ्रष्टाचारसम्बन्धी विश्वव्यापी सूचकांकमा नेपाल गतवर्षको
 • एमाले र माओवादीले मन्त्रालय भागबण्डा गरे

  एमाले र माओवादीले मन्त्रालय भागबण्डा गरे

  काठमाडौं फागुन १० । एमाले र माओवादी केन्द्र बीच मन्त्रालय भागबण्डामा कुरा मिलेको छ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डबीच भएको छलफलपछि मन्त्रालय भागवण्डाको टुंगो
 • अनमोल फुटसल खेल शुक्रबारबाट

  अनमोल फुटसल खेल शुक्रबारबाट

  धादिङबेसी फागुन १०। धादिङका फुटबल स्टाइकर अनमोल भण्डारीले आफ्नै नामबाट फुटसल प्रतियोगिता आयोजना गरेका छन् । धादिङबेसीमा विगत १ वर्ष अघि देखि संचालनमा आएको फुटसलमा हुन लागेको यो दास्रो ठुलो
santoshanamol cup