Dhading News
log dhading

धादिङका यी दुई गायिका चर्चामाधादिङ आश्विन १० । धादिङ गंगाजमुना निवासी गायिका सिता गुरुङ यतिबेला चर्चामा छिन् । सिता गुरुङ र हरि माया गुरुङ यी दुई गायिकाले गुरुङ र मगर समुदायमा गाइने टिपिकल कौराहा गीत बजारमा ल्याए सँगै चर्चामा आएका हुन् ।

चर्चामा ल्याउने यस गीतमा गायिका सिता गुरुङ कै लय र सब्द रहेको छ भने, गायकमा दुर्गा गुरुङ र आर के गुरुङले साथ दिएका छन् ।

गायिका सिता गुरुङले यो भन्दा पैले पनि दर्जनौ गीत बजारमा ल्याई सकेकी छिन । (लुगा धुने साबुन त साबुन धुने पानी, यो मन धुने के हो नानी) सर्वाधिक चर्चामा रहेको कौराहा गीत हो, जुन गीतबाट स्थापित गायिका सिता गुरुङ, आमेरिकामा बसेर पनि आफ्नो नेपालको मौलिक कला र साँस्कृतिलाइ जगेर्ना गर्नु पर्छ भन्ने मान्नेता राख्नुहुन्छ ।

उहाँले गुरुङ फिल्म र नेपाली फिल्म गरि ३ ओटा फिल्महरुमा पनि अभिनय गरि सक्नु भएको छ । धादिङको लोक कलाका धनीहरु मध्य पर्ने सिता चर्चामा रहनु धादिङको कला क्षेत्रको गौरव भएका भन्दै राष्ट्रिय लोक दोहोरी गीत प्रष्ठिानका अध्यक्ष हिमाल घलेले सिताको गित सुनिदिन आग्रह समेत गर्नुभयो ।

चर्चामा ल्याउने यो पछिल्लो म्यूजिक भिडियो

Loading...
 • धादिङबेसी बसपार्क स्थानियद्वारा बन्द

  धादिङबेसी बसपार्क स्थानियद्वारा बन्द

  धादिङबेसी कार्तिक ६ । धादिङ सदरमुकाम स्थित बसपार्क अनिश्चितकालीन बसपार्क बन्द गरिएको छ । विभिन्न ठाउँमा राखिएका टिकट काउण्टरहरु हटाएर बसपार्कमा काउण्टर राख्नुपर्ने, फोहर व्यवस्थापन र मर्मत संहारको माग गर्दै
 • धादिङमा तीन पार्टीका प्रमुखहरु चुनावी मैदानमा

  धादिङमा तीन पार्टीका प्रमुखहरु चुनावी मैदानमा

  धादिङबेसी कार्तिक ६ । धादिङका प्रमुख तीनठुला पार्टीका जिल्ला प्रमुखाहरु मंसिर १० गते सम्पन्न हुन गहिरहेको चुनावी मैदानमा होमिएका छन् । आगामी मंसिर १० गते हुन गहिरहेको प्रतिनिधि सभा सदस्यका
 • आँखाको नानी नै गुम्न सक्छ, झुसिलकिराबाट

  आँखाको नानी नै गुम्न सक्छ, झुसिलकिराबाट

  धादिङ कार्तिक ६ । धादिङको सामुदायिक आँखा केन्द्रमा दैनिक ५-७ जना आँखामा विझेको झुसिल किराको झुस निकाल्न आउने गर्दछन् । सामुदायिक आँखा केन्द्रका इन्चाज रामासिंह तामाङका अनुसार यो पछिल्लो पटक
santoshdojer