Dhading News
log dhading

हङ्कङ र मकाउमा अंक ८ को त्रास सुरक्षित रहन आव्हानमकाउ भाद्र ७ । यतिबेला चिनको हड्कङ् र मकाउमा सिङ्नल ८ देखिएको छ ।

यो सिङ्नल विभषण आँधिको पूर्ण सुचना दिने यन्त्रमा आधारित हुन्छ जव पूर्व सुचना दिने मापन यन्त्रले अंङक ८ दिन्छ तव साङ्केतिक हिसाबमा खतरा हुन सक्छ भन्ने गरिन्छ । यो मापन गर्ने चिन्ह सामुन्द्रिक आँधीको वेगको गति अनुसार घटबढ हुन्छ ८ पुगेपछि स्वत सुरक्षित रहन राज्यले आव्हान गर्नु हो ।

जव ८ अंक देखिन्छ तव सार्वजनिक विदा हुन्छ, सार्वजनिक यातायात कुनै चलेका हुँदैनन् सामुन्द्मा भएको डुङ्गा जहाजहरु सुरक्षित स्थानमा लगिन्छ भने सर्वसाधरणहरु घर बाहिर निस्कँदैनन् मकाउबाट प्रजुन अधिकारी बताउँछन् आज बिहानै देखि अंक ८ देखिएको छ यस्ताई हातो भनिन्छ यो भिषण सामुन्द्रिक आँधिको संकेत हो ।

अधिकारीले, हामी सबै सुरक्षित स्थानमा रहेको भन्दै मकाउ चाईनामा ठुलो आधिवेरी Typhoon”Hato” आउने सक्ने भनि मकाउको मौसम विभागबाट जानकारी आई रहेकोले मकाउमा रहनु हुने सम्पुर्ण नेपाली दाजु भाई दिदी बहिनीहरूले सावधानी अप्नाई आफ्नो काम सुरक्षित रहन समेत आव्हान गरे ।

Loading...
 • धादिङबेसी बसपार्क स्थानियद्वारा बन्द

  धादिङबेसी बसपार्क स्थानियद्वारा बन्द

  धादिङबेसी कार्तिक ६ । धादिङ सदरमुकाम स्थित बसपार्क अनिश्चितकालीन बसपार्क बन्द गरिएको छ । विभिन्न ठाउँमा राखिएका टिकट काउण्टरहरु हटाएर बसपार्कमा काउण्टर राख्नुपर्ने, फोहर व्यवस्थापन र मर्मत संहारको माग गर्दै
 • धादिङमा तीन पार्टीका प्रमुखहरु चुनावी मैदानमा

  धादिङमा तीन पार्टीका प्रमुखहरु चुनावी मैदानमा

  धादिङबेसी कार्तिक ६ । धादिङका प्रमुख तीनठुला पार्टीका जिल्ला प्रमुखाहरु मंसिर १० गते सम्पन्न हुन गहिरहेको चुनावी मैदानमा होमिएका छन् । आगामी मंसिर १० गते हुन गहिरहेको प्रतिनिधि सभा सदस्यका
 • आँखाको नानी नै गुम्न सक्छ, झुसिलकिराबाट

  आँखाको नानी नै गुम्न सक्छ, झुसिलकिराबाट

  धादिङ कार्तिक ६ । धादिङको सामुदायिक आँखा केन्द्रमा दैनिक ५-७ जना आँखामा विझेको झुसिल किराको झुस निकाल्न आउने गर्दछन् । सामुदायिक आँखा केन्द्रका इन्चाज रामासिंह तामाङका अनुसार यो पछिल्लो पटक
santoshdojer